Vybraná částka : 30.000 Kč

Martínkovi je 5 let a prakticky už od narození se projevoval trochu jinak než ostatní děti. To se ještě více projevilo při nástupu do mateřské školky. Následovalo kolečko odborných vyšetření, které prokázalo poruchu autistického spektra (atypický autismus) a ADHD.

Ačkoliv je Martínek přirozeně zvídaví a už začíná číst i počítat, je nutné na něj neustále dohlížet a potíže mu činí zvládání běžných věcí. Potřebuje proto zatím stále pomáhat s jídlem, hygienou a oblékáním. Často také bojujeme se zvládáním emocí, a protože má Martínek deficit v sociální oblasti, neumí se zapojit do hry s vrstevníky. V mateřské školce využívá podporu asistentky pedagoga.

S rozvojem Martínkovi pomáhají terapie zaměřené právě na rozvoj v sociální a emoční oblasti. Protože ale žije pouze s maminkou, která kvůli jeho diagnóze nemůže chodit na plný úvazek do práce, je obtížné sehnat na ně finanční prostředky. Zatím Martínek absolvoval ergoterapii a kurz sociálních dovedností, zúčastnil se i víkendového terapeutického pobytu pro autisty. Finance ze sbírky budou využity na další cílené terapie tak, aby se Martínek mohl co nejvíce zapojit do běžného života.

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder