Milí přátelé, čeká nás nový školní rok, který sebou přinese i několik novinek.

Družinové schůzky

Mezi první a tou nejdůležitější novinkou je, že pro některé z vás se budou připravovat družinové schůzky. Tyto schůzky budou zaměřeny zejména na rozvoj dovedností, znalostí a dalších věcí, co se může každému skautovi i neskautovi hodit. Zatím nedokáži řici, který den budou probíhat, ale bude to buď pondělí v 15:00 nebo čtvrtek 17:00. Ohledně pevného termínu těchto schůzek dám vědět v průběhu září a pevný termín bude platit od začátku října. Během září nás čeká úklid klubovny a možná pár nepravidelných schůzek.

Tyto schůzky budou určeny pro děti, které se narodily v roce 2012 nebo dříve. Tito členové by již měly mít splněný minimálně Vlčácký nebo Světluškovský slib (v případě účasti na táboře). Schůzkami nás budou provádět Stezky (knižní skautští průvodci pro každého člena) za které budu vybírat částku 100Kč (V prvním kolem se jedná o Nováčka a 1. stupeň stezky).

Oddílové schůzky

Věc, která se nemění jsou oddílové schůzky. Tradičně budou probíhat v pátek od 16:00 do 18:00 hodin. Začínat budeme již 2.9. u přístavu na Svojsíkově nábřeží. Od 3. týdne se schůzky přesunou k naší klubovně v Židech, kde se pak budeme pravidelně scházet.

Oddílové schůzky jsou určeny pro celý oddíl, pro všechny členy našeho oddílu a pro nováčky, kteří k nám chtějí začít chodit.

Revitalizace klubovny v Židech

Další důležitou věcí, co nás čeká je zejména úklid, ale také lehká oprava naší klubovny v Židech. Probíhat bude v prvních 14 dnech v září a podílet se na tom budeme my vedoucí a vaše děti (ty, které budou chodit na družinové schůzky). Revitalizace bude probíhat dle rozpisu v záložce PROGRAM. Je potřeba počítat s tím, že toto bude zejména práce, z které si ale možná dokážeme udělat zábavu.

První větší akce

Jako úspěšné dovršení úklidu a oprav klubovny bychom v pátek 9.9.2022 přespali v naší ubytovně se všemi členy Oddílu. Zahráli si nějakou hru venku, na večeři bychom si nejspíše objednali pizzu, večer se podívali na nějaký film a dopoledne se pak rozešli domů. Toto je zatím pouze v plánu a finální znění akce očekávejte začátkem září.

Fotky

Z důvodů omezení zaplnění google disku jsme museli najít alternativu, kam budeme nahrávat naše fotky. Vybírali jsme z několika alternativ a nejlepší nám zatím přišla ZONERAMA. Zde nyní najdete většinu našich fotek. Pokud tam některé fotky chybí, tak již brzy budou zpřístupněny. Satrá alba jsou stále k dispozici v sekci Fotogralerie. Heslo máte v emailu.

Závěr

Samozřejmě, že se můžete těšit na různé další akce, výpravy a přespání, které nás čekají v následujícím školním roce. Také nám na stránce PROGRAM přibyl kalendář, který by měl být v souladu s programem. Pokud používáte google kalenář a chtěli byste si přidát náš kalendář do svého, tak můžete za pomocí symbolu plus v pravém dolním rohu zmíněného kalendáře.

Pokud nevíte, zda vaše dítě patří do skupiny dětí, pro které budou dělány družinové schůzky podívejte se na tuto stránku, kde je jmenný seznam dětí

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder