Jsme smíšený oddíl pro kluky a holky ve věku 6-15 let.

Proč právě skauting

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě.

Skaut děti rozvíjí laskavým a pevným vedením i chytře navrženým programem.
I když to vypadá, že si v klubovně jen hrajeme, tak každou hrou se něco konkrétního učíme. Díky tomu skauty v kolektivu často poznáte, aniž by museli mít kroj.
Jsou to aktivní lidé, kterým jde o víc než jen o sebe. Všímají si, co se děje kolem, a často dění sami mění a zlepšují.
Podobně dobře se umí postarat i sami o sebe. Skauti a skautky totiž odmala trénují život ve skupině. Umí se tak nejen přizpůsobit, ale i jasně vyjádřit a prosadit. Také se díky pevným vazbám v oddílu jen málokdy cítí sami.

Co pro mě znamená skautský slib?

Zeptali jsme se dětí před složením skautského slibu, co pro ně tento slib znamená.

Skautský slib pro mě znamená, že se se skautem víc sblížím a nebudu ho brát jen tak. Udělám si se skautem pouto, které jen tak nerozdělím. Budu se snažit více dodržovat skautské zákony.

Slib pro mě znamená něco, co mě sblíží se skautem a přírodou. budu se cítit starší a budu více pomáhat mladším i starším, přírodě atd. Budu se více snažit překonávat svoje rekordy a stanovovat si nové cíle. Už se těším na další tábor, kde bych si díky slibu udělala různé výzvy. Doufám, že si najdu nové kamarády a kamarádky. Těžší, než se slib naučit bylo ho pochopit, ale už ho chápu.

Věřím, že se díky slibu stanu lepším člověkem

Slib pro mě znamená slíbit něco, co můžu dodržet, vykonat, chránit a zachovávat. Třeba když slíbím rodičům, že uklidím, tak to znamená, že to fakt uklidím a né že to slíbím a nedodržím. Pokusím se více pomáhat druhým. Více chránit přírodu a celkově zachovávat zákon. Ráda chodím do skautu, a proto se chci více zavázat skautu. Mám ráda lidi, kteří nelžou, chovají se slušně, chrání přírodu atd. chtěla bych se stát lepším člověkem

Pro mě znamená slib hlavně to, že už budu se skautem zavázán, protože jak se říká jednou skaut, navždy skaut. Znamená to pro mě to, že už se na mě budou dívat jako na vlče, a ne jako na vodníčka (tím chci říct, že budu mít větší autoritu). Určitě to změní něco i na mém chování, budu se snažit se chovat podle zákona.

Co děláme?

Každý druhý pátek se celý oddíl potkáváme na oddílových schůzkách, kde společně hrajeme hry, učíme se novým věcem, chodíme do přírody nebo na lodě. Více naučný program máme pak na družinových schůzkách, které probíhají v jiné dny v týdnu. V létě pořádáme dvoutýdenní letní tábor mimo civilizaci a elektřinu. Chodíme na výpravy, kde zažíváme spoustu dobrodružství. Účastníme se také skautských závodů jako jsou Lorenzova stuha, Uzlovací liga nebo Napříč Prahou přes Tři jezy. Pořádáme také akce pro veřejnost, jako třeba Za úsměv a obrázek kytička jmelí, Jezování nebo Hrkání.

Přijď mezi nás!

Pokud chceš patřit mezi nás vyplň přihlášku anebo se prostě zajdi podívat na nějakou naši schůzku (stačí mrknout do záložky program), kde se můžete přihlásit osobně.

Kde nás najdete?

Klubovna 6. oddílu sídlí v Židovské čtvrti na ulici Leopolda Pokorného číslo 51/29 Třebíč. Musíte projít skrze podchod jednoho z bytů a pak už na nás narazíte. (Odkaz do mapy)

Přístav však sídlí přímo u řeky na Svojsíkově nábřeží 1003 v Třebíči (modrý dům) (Odkaz do mapy).